Ciekawość czy potrzeba

Jeśli zerkniemy na zaawansowanie w różnorakich specjalizacjach, domenach naszego istnienia, wówczas zastanawiam się co jest istotną siłą napędową ten progres. Z pewnej strony idzie rzec, że to nasza nader olbrzymia ciekawość pcha nas do odkrywania rozlicznych często niezmiernie zajmujących spraw.

Pomimo tego o ile popatrzymy w wyższym stopniu bacznie, wobec tego możemy spostrzec coś zgoła odmiennego. Weźmy takie blaty produkcyjne, te maszyny nie powstały albowiem ktoś chciał dostrzec jak będzie wyglądać wytwórczość kostki brukowej. Najsampierw powstały wibroprasy, żeby podwyższyć na przykład zasoby wytwórcze wzmiankowanej kostki brukowej. Jako, że praca takiej maszyny była bardzo męcząca (drgania) to wymyślono blaty produkcyjne na jakich bieżące machiny rozstawiano.

Jak widać mamy zamiast ciekawości potrzebę, która przyczyniła się bardzo w tym wyrazistym przypadku. Jednakowo było w przypadku takich rzeczy jak plastyfikatory czy taśmy stalowe. Plastyfikatory powstały aby ulepszać właściwości takich artykułów jak orientacyjnie asfalt. Taśmy powstały, bo ludzie mieli aktualnie zgoła dość sytuacji w której sznurek był przecierany przez materiały, jakie były nim zgrupowane.

Gdzie jest w takim razie miejsce na ciekawość w dociekaniu kolejnych rozwiązań? Niezwykle po wielokroć przy wynajdywaniu śmiałych rozwiązań ciekawość wykonuje, że wynajdujemy totalnie coś innego aniżeli sądziliśmy w pierwszej chwili.

Category(s): Budownictwo i przemysł
Tags: , , , , , , ,

Comments are closed.