Nader szczególna wieczerza

24 grudnia. Niezwykle czarodziejska data. Być może nie dla wszystkich, tymczasem dla wybitnie wielu ludzi jest to ściśle mówiąc wybitnie rzadki czas. Zamyka się oczekiwanie na jedno z najlepszych świąt. Ludzie po 4 tygodniach adwentu usiądą do stołu, do wspólnej kolacji. Nadzwyczaj sporo osób ma po takiej wieczerzy dylematy z żołądkiem. Na kolacji konsumują zanadto dużo.

Ale weź w tym miejscu się powstrzymaj, gdy na stole pojawiają się właściwie wybitnie fenomenalne potrawy, a poniektóre pojawiają się zaledwie raz w roku. Od sałatek przez barszczyki po ciastka i wielorakiego typu domowe torciki. Może nie na wszystkim stole są wspomniane torty, jednakże osobiście znam kilka osób, gdzie takie torty nie jedynie pojawiają się, lecz torty na zamówienie. Jaka jest różnica? No taka, że do głębi widać, że taki tort na stole jest nadzwyczaj ważny ponieważ planowo go się zamawia.

Po porządnej kolacji z tymi całymi potrawami rozpoczynamy czuć wyniki jedzenia wszelkich przygotowanych smakołyków. Najdziwniejsze jest owo, że co roku popełniamy ów sam błąd.

Niemal zgodnie z tradycja powinniśmy wszystkiego posmakować i w rzeczywistości idziemy za tradycją. Lecz nie degustujemy, a zajadamy się tymi wszystkimi potrawami. Rezultat może być tylko jeden. Większość z nas, już w krótkim czasie przypomni sobie o czym jest w tym miejscu mowa.

Category(s): Hobby i rozrywka
Tags: , , , , , ,

Comments are closed.