Rozbicie małżeństwa? Psychoterapia wartościowa!

Niesłychanie wyniszczające są współcześnie rozwody, a co dużo gorsze i dziwne, co i rusz regularniej do nich dochodzi. Także i u nas w Polsce mamy do czynienia z gigantycznym przyrastaniem liczby rozwodów w przeciągu roku, porównując bez wątpienia miarę do lat poprzednich.

Czy jest jeszcze pewna szansa i dla waszego związku? Może nie ma pomiędzy wami znacznego porozumienia, być może naprawdę obecnie sterczycie na bezdrożu, każde oddzielnie patrząc w inną stronę, lecz nadal jest w was chęć walki o owo, ażeby znowu być razem i czuć się w zasadzie szczęśliwym? Dzisiaj obraz małżeństwa jest już pod każdym względem inny, niż to było dawniej. Teraz każdy w związku egzystuje jakby osobno, na osobisty rachunek.

Osobne konta, osobne grona przyjaciół. Co rusz mniej w nas partnerstwa, a przede wszystkim chodzenia na kompromisy. To, iż stajemy się odrębnymi jednostkami przemawia podobnie o tym, iż nie będziemy tolerować różności drugiego człowieka. Wybaczcie, lecz jaki w takim razie jest inny sposób na wspólne egzystencja pod jednym, dachem, jak nie kompromis i poszukiwanie wspólnych, ugodowych rozstrzygnięć? Gdy wymijamy rozmowy, dyskusje i wysłuchanie drugiej strony, w takim razie już być może wesprzeć jedynie psychoterapeuta i jego poparcie.

Faktycznie w tym miejscu nie ma co się wstydzić, by się o taką pomoc psychoterapii ubiegać. Dzisiaj nawet zdrowe, nader pomyślne układy bywają na psychoterapię, aby móc się lepiej zrozumieć, a nikt inny jak psychoterapeuta poprawniej nam bieżącego nie wyklaruje.

Category(s): Zdrowie i uroda
Tags: , , , , ,

Comments are closed.