Genezy i przejawy schizofrenii

Schizofrenię wykryto po raz pierwszy w 1860 roku, choroba owa funkcjonowała wtedy pod terminologią „otępienie wczesne”. Dopiero 50 latek dalej przemianowano ją na schizofrenię. Eksperymenty podkreślają, iż choróbsko bieżące pojawia się zazwyczaj pomiędzy 15 a 30 rokiem życia. Opornie zdecydowanie stwierdzić jej przyczyny. Z reguły zalicza się do nich wyznaczniki genetyczne, psychologiczne i socjalne oraz biochemiczne.

Schizofrenia może rozpocząć się raptem, powolnie względnie nerwicowo. Nagły początek choroby wyraża się w postaci ścisłych przemian w zachowaniu chorego. Z reguły jest to poryw wybitnie napiętego niepokoju albo uniesienia, którym asystują zwidy albo wyimaginowania. Początek gamoniowaty jest skromniej godny uwagi.

Chory zachowuje się nieadekwatnie do zaistniałej pozycji, co obejmowane jest nieco jako zwykłe rozkojarzenie. Nerwicowy początek infekcji ma znaki charakterystyczne dla nerwic. Są owo nade wszystko zachowania histeryczne tudzież hipochondryczne. Chorych obejmuje do tego depresja albo apatia.

Chorobę może zdiagnozować tylko doktor psychoterapeuta. Zawodowiec rozpoznaje chorobę na bazie charakterystycznych wykładników. Samo wyleczenie schizofrenii zdoła przybrać charakter terapii lekowej bądź psychoterapii indywidualna lub grupowej. Aktualnie używane specyfiki nie mają przejawów ubocznych.

Ich zwierzchnim zadaniem jest wymazanie halucynacji i pomoc choremu w miarę rzeczywistym działaniu. Psychoterapia ma na celu ulżyć uświadomić sobie schizofrenikowi jego stan tudzież w ten sposób dodatkowo uspokoić. Leczenie szpitalne jest konieczna ledwo w wybitnie kłopotliwych przypadkach.

Category(s): Zdrowie i uroda
Tags: , , , , , ,

Comments are closed.