Z jakiej przyczyny ludzie się wstydzą psychoterapeutów

W dzisiejszych czasach żyjemy w niezmiernie wyrafinowanych czasach. Okresach gdzie technika upowszechnia nam wszystko wzdłuż i wszerz, jak tylko jest owo możliwe. Nie wychodząc z domu zdołamy sprawiać zakupy. Nie wychodząc z tego domu możemy rozmawiać z osobą, jaka jest wybitnie daleko od nas, nawet na drugim końcu świata.

Powinno być prosto i co wiele tu ważniejsze niezmiernie fantastycznie. Niemniej jednak tak nie jest. Z jakiej przyczyny? Czemu jak łapie nas pewien kłopot, to najczęściej gruntownie zamykamy się w sobie. Rozpoczynamy się na ogół nader stresować. Od czasu do czasu, zwłaszcza jeżeli szkopuł się nawarstwia, rozpoczynamy bardzo źle traktować bliskich.

Może winnyśmy udać się do psychoterapeuty? A może wpierw spróbować pogadać o tym z kimś wybitnie bliskim? Zarówno psychoterapeuta i ktoś bliski właściwie nas nie posłucha. A w zasadzie nie tyle nie posłucha, co my się przed nimi nie otworzymy.

Zawstydzenie, iż nas dorwały jakiekolwiek problemy, z jakimi se nie możemy tak łatwo doradzić, jest tak niesłychanie ogromny, iż nawet nie przybędzie nam do głowy rozmowa z psychoterapeuta lub kimś bliskim. A należy być świadom, iż pogłębiający się stres jest bardzo niebezpieczny dla nas. Dlatego winnyśmy skorzystać z pomocy speca, zwłaszcza jeśli nie wyszło nam rozmawianie z kimś bliskim.

Category(s): Zdrowie i uroda
Tags: , , , , , , ,

Comments are closed.